Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Gmina dogaduje się z przedsiębiorcami

2013-12-22 18:00:00 (ost. akt: 2013-12-22 12:57:35)

Autor zdjęcia: UG w Dywitach

Prestiżowy laur dla gminy Dywity. Samorząd otrzymał złotą statuetkę w konkursie Gmina Fair Play 2013 organizowanym corocznie przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

Przedsięwzięcie promuje przede wszystkim etykę i wspieranie przedsiębiorczości przez samorządy, które zechciały poddać się konkursowej weryfikacji.

Gmina Dywity wyszła z niej obronną ręką, chociaż uzyskanie tytułu nie było łatwe. Najpierw gmina wysłała do organizatorów zgłoszenie. Kolejnym korkiem była weryfikacja przez audytora, ale nie tylko. Gminę w anonimowych ankietach oceniali również mieszkańcy i przedsiębiorcy. Dopiero na tej podstawie komisja decydowała o przyznaniu nagrody. Gmina Dywity jest jedną z 39 gmin w kraju i jedną z trzech w regionie, które zostały wyróżnione tym certyfikatem. Oprócz Dywit, spośród samorządów na Warmii i Mazurach wyróżnione zostały gmina wiejska Iława (Diamentowa Statuetka Gminy FP) oraz Kisielice (Certyfikat Gminy FP).

— Ocena zewnętrzna jest dla nas bardzo ważna, bo nam się może wydawać, że pracujemy dobrze, ale dopiero mieszkańcy i instytucje zewnętrzne mogą to rzetelnie ocenić — mówi "Tygodniowi" wójt Jacek Szydło. — Raport, w którym brano pod uwagę m.in. dochody gminy, liczbę mieszkańców i współpracę z firmami, jest dla nas dobrym materiałem porównawczym w stosunku do innych samorządów o podobnej wielkości.

erbe
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1279793 | 83.9.*.* 27 gru 2013 11:19

  Nowość - wspieranie biznesu przez blokowanie budowy obwodnicy. Niech pan wójt się ogarnie, bo takie artykuliki na zamówienie to już szczyt. Rozbawił mnie ten kawałek.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Robcio #1278438 | 83.9.*.* 24 gru 2013 10:34

  Szkoda, że mediach nie ma nic na temat działania urzędu gminy w Dywitach. Tam nie ma nawet jednego dyżuru (leciutkiego wydłużenia godzin pracy) dla mieszkańców. Wymieniałem dowód i musiałem BRAĆ WOLNE. To jest jakaś kpina.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. bloody mary #1277641 | 88.156.*.* 23 gru 2013 06:44

  A gdzie mój komentarz? Napiszę go jeszcze raz: Gdzie są moje warunki zabudowy na które czekam już kilka miesięcy? Otóż gmina bardziej przejmuje się sztucznymi konkursami niż mieszkańcami. Po co się reklamować jako gmina z polotem, skoro ten polot śmierdzi? Polecam jeszcze laur konsumenta/klienta a może specjalnie dla Was wymyślą jakiś nowy laur. Głosy nieważne, byle by kasiorę zapłacić a będzie się czym chwalić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. gość100 #1277501 | 178.36.*.* 22 gru 2013 20:35

  O co chodzi w tym konkursie ??? Jestem mieszkańcem gminy ale firmę prowadzę w Olsztynie (tam jest zarejestrowana) bo z gminy nie było żadnych zachęt aby robić to tutaj.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages