Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

A ja na to, jak na lato...

2014-07-18 13:28:13 (ost. akt: 2014-07-18 13:44:29)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Dywitach

Mazurolandia, Święta Lipka, Kamionki i Węgoja - to właśnie te miejsca, podczas półkolonii odwiedziły dzieci z gminy Dywity. Wycieczki odbyły się w ramach projektu „A ja na to, jak na lato...”.

Początek wakacji rozpoczął się w Zespole Szkół w Dywitach od dobrej zabawy i ciekawych pomysłów na wakacyjną przygodę. Przy wsparciu GKRPA oraz dotacji banku WBK, jak również finansowemu wsparciu rodziców, odbyła się II edycja projektu „A ja na to, jak na lato...”.

Dla pięćdziesiątki dzieciaków z gminy Dywity, wakacje rozpoczęły się od korzystania z szerokiej gamy wakacyjnej oferty. W tym roku obejmowała ona wycieczki do Mazurolandii, Świętej Lipki, Kamionki, Węgoja, gdzie wśród warmińskiej przyrody dzieci otrzymały zadanie, polegające na uwolnieniu wioski od straszydeł.

Śmiechu i niespodzianek było co niemiara, a i śmiałków nie brakowało. Odwiedziliśmy również olsztyński oddział TVP i Radio Olsztyn. We wsi Nowe Kawkowo uczestnicy półkolonii mieli możliwość samodzielnie wyprodukować olejek lawendowy, z lawendowej plantacji.
Oprócz dłuższych form wyjazdowych, dzieci korzystały z wyjść do kina, do galerii BWA, na kręgle, jak również z zajęć teatralnych, plastycznych i sportowych oraz o charakterze profilaktycznym.

Ogłoszony w trakcie trwania projektu konkurs na pamiętnik półkolonisty pokazał, że kolejna edycja spełniła wakacyjne marzenia dzieci. Jednocześnie zachęciła uczestników do propagowania innego rodzaju aktywności, w czasie wolnym od nauki szkolnej.

Jeśli chcesz dołączyć do grona dziennikarzy już teraz, zarejestruj się w Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages