środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Siatkarski sukces urzędnika z Dywit

2015-06-03 08:46:21 (ost. akt: 2015-06-03 08:52:48)

Autor zdjęcia: UG Dywity

Na co dzień urzędnik w Dywitach, a w wolnych chwilach jeden z najlepszych niepełnosprawnych siatkarzy świata – mowa o Piotrze Moszczyńskim z Dywit, który osiągnął kolejny duży sukces. Drużyna Polski I, której wiodącą postacią jest Piotr Moszczyński zwyciężyła, bez straty seta, w Międzynarodowym Turnieju Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Zawody odbyły się w weekend 28-31 maja w Zielonej Górze.

W pokonanym polu reprezentacja Polski I, w której składzie kluczową rolę odgrywa Piotr Moszczyński z Dywit, zostawiła siedem innych ekip, w tym cztery zagraniczne.

- W Polsce po raz pierwszy przeprowadzona została impreza tego typu, w której wzięli udział czołowi siatkarze niepełnosprawni na świecie, reprezentacje narodowe – mówi Piotr Moszczyński.

W turnieju brało udział osiem zespołów: dwa z Kazachstanu, jeden z Niemiec, jeden ze Słowacji i cztery zespoły z Polski. Zespół Polska I i Polska IV składał się z zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK Elbląg (właśnie w zespole Polska I grał Piotr Moszczyński), zespół Polska II z zawodników Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra, zespół Polska III z zawodników START-u Łódź.

Wszystkie mecze odbywały się na profesjonalnych boiskach do piłki siatkowej plażowej WOSIR Drzonków. Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzono w systemie gier „każdy z każdym” w dwóch grupach. Mecze półfinałowe, finałowe oraz o miejsca V-VIII odbywały się systemem pucharowym.

- W półfinale pokonaliśmy Kazachstan I, a w wielkim finale reprezentację Polski III – mówi Piotr Moszczyński. – Mimo że nie straciliśmy w rozgrywkach nawet seta, to poziom trzeba ocenić jako bardzo wysoki.

Siatkówka niepełnosprawnych dzieli się na siatkówkę „siedzącą” i siatkówkę „stojącą”. W Zielonej Górze rozgrywki toczyły się w tej drugiej odmianie. Niepełnosprawni zawodnicy walczą o włączenie siatkówki plażowej do programu Igrzysk Paraolimpijskich.

Piotr Moszczyński na co dzień jest pracownikiem Urzędu Gminy w Dywitach, pełni funkcję geodety gminnego. W siatkówkę plażową gra od 1991 roku, od 2000 roku reprezentuje klub ATAK Elbląg. Na piasku gra od 2005 roku. W przeszłości odnosił wiele sukcesów, w 2011 roku zdobył tytuł mistrza świata w siatkówce plażowej niepełnosprawnych w Kuala Lumpur w Malezji. Teraz przed urzędnikiem z Dywit kolejne wyzwania: w dniach 6-7 czerwca Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze, a w dniach 20-21 czerwca VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Kadynach nad Zalewem Wiślanym.

Końcowa tabela turnieju:
I miejsce - Polska - zespół I (ATAK Elbląg)
II miejsce – Polska – zespół III (START Łódź)
III miejsce – Kazachstan – zespół I
IV miejsce – Słowacja
V miejsce – Niemcy
VI miejsce – Polska – zespół II (START Zielona Góra)
VII miejsce – Kazachstan – zespół II
VIII miejsce – Polska – zespół IV (ATAK Elbląg)

Zespoły za miejsce I-VI zostały wyróżnione pucharami i dyplomami.

JN

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages