środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Rekordowa liczba sołectw w konkursie „Czysta Wieś”!

2015-06-17 16:45:35 (ost. akt: 2015-06-17 16:47:33)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

W tegorocznym konkursie „Czysta Wieś” swój udział zgłosiło aż 15 spośród 19 sołectw! To rekord w 11 letniej historii konkursu. Komisja konkursowa jest już po pierwszym objeździe miejscowości. Ogólny wniosek jest taki: wsie są czyste i schludne, nieco gorzej jest na terenach oddalonych od centrów danej miejscowości.

Od ubiegłego roku zmieniły się zasady punktacji, które są bardzo przejrzyste. W tym roku członkowie komisji przyznają punkty od 1 do 15, bowiem w konkursie wystartowało 15 sołectw. Komisja jest już po pierwszym objeździe. Należy wprost powiedzieć, że wszystkie miejscowości są czyste i schludne. Gorzej jest na terenach oddalonych od centrów danej miejscowości. Największą zmorą są pozostawiane po rowach i lasach śmieci.

– Najtrudniejszy moment konkursu jest wtedy, gdy otrzymujemy karty, w których każdy z członków komisji musi wpisać swoje punkty – mówi Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity i członek komisji konkursowej. – Wydaje się to proste, ale kiedy człowiek pochyla się nad kartą, okazuje się to bardzo trudne, bowiem ciężko wśród wszystkich pięknych miejscowości, wybrać tą najpiękniejszą.

Kolejny objazd komisji odbędzie się już w sierpniu. W puli nagród dla trzech zwycięskich sołectw jest w tegorocznym konkursie 9 tysięcy złotych! (4 tys. zł za I miejsce, 3 tys. zł za II miejsce i 2 tys. zł za III miejsce). Dwa lata temu w konkursie zwyciężyło Różnowo, rok temu Tuławki.

mat. prasowe
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bil #1878745 | 83.24.*.* 10 gru 2015 22:02

    Jak co roku nasza wieś brała czynny udział w gminnym konkursie czysta wieś. Oczywiście stwierdzono, że Tuławki to czysta, zadbana i schludna miejscowość. Szkoda tylko, całe przygotowania robione są dzień wcześniej przed przyjazdem komisji i w dniu oceny jakoś to wygląda, bo tydzień później jest już masakrycznie….. wszystko jest robione na biegu, pieniądze wydane bez pomysłu i bez przyszłości. Szkoda, że nasze panie Sołtys i Radna nie chcą słuchać innych, trzymają się kurczowo swoich staromodnych, tanich pomysłów. A tak przy okazji…. W centrum wsi znajduje się murowana, bielona kapliczka, przy głównej drodze. Czy naprawdę musi się ona rozpaść w drobny mak, że te dwie panie ruszyły już nie powiem czym, żeby cokolwiek zrobić, żeby do końca się nie rozsypał ten zabytek??? Przyjdzie zima, zamarzną popękane mury, potem wiosna i do końca cała kapliczka się rozpadnie. Czy naprawdę trzeba było doprowadzić ją aż do takiego stanu, przecież już mowa była o jej renowacji na początku roku!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages