Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Nowy odcinek drogi gotowy. Kierowcy czekali trzy dni

2015-06-18 15:27:26 (ost. akt: 2015-06-18 15:20:12)

Autor zdjęcia: UG Dywity

Trzy dni trwały roboty bitumiczne na drugim odcinku przebudowywanej drogi z Różnowa (leśniczówka) do Dąbrówki Wielkiej. Urząd Gminy Dywity zapowiada kolejne przebudowy.

- Dokładnie trzy dni zajęło jej wykonanie podbudowy oraz ułożenie warstw bitumicznych na odcinku o długości 1,3 km (od leśniczówki do Dąbrówki Wielkiej) - mówi Jacek Niedzwiecki z Urzędu Gminy w Dywitach.

Obecnie na drodze pomiędzy Różnowem a Dąbrówką trwają jeszcze prace porządkowe i wykonywanie poboczy. - Już teraz daje się zaobserwować zwiększony ruch na nowej drodze, zarówno samochodów, jak i osób na rowerach, czy spacerowiczów i biegaczy - dodaje Niedźwiedzki.

Koszt budowy drugiego odcinka drogi to ok. 820 tys. złotych. Natomiast koszt całego odcinka wyniesie ponad 2,1 mln złotych. Jak zapowiada UG w Dywitach, teraz przebudowana zostanie droga w samej Dąbrówce Wielkiej.

Źródło: UG Dywity

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkancy #1757474 | 164.126.*.* 18 cze 2015 17:37

  Ta wioska zasluguje na miano najladniejszej wsi w Gminie Dywity, nie chodzi tu juz tylko o sama droge, tylko to co sie dzieje w samej wsi. Co weekend widac, jak to ludzie pracuja spolecznie na wioske, powstaje grzybek, lawki, wioska jest zadbana. Na miejscu soltysa Dąbrówki zasypalbym jeszcze pobliski stawek w srodku wsi, wyrownal go i zrobil z niego o wiele wiekszy pozytek niz dotychczas

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages