Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Zebrano 10 tys. zł na remont zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie

2016-04-11 13:29:03 (ost. akt: 2016-04-13 09:08:32)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

8 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach odbyła się wenta dobroczynna. Celem było zebranie pieniędzy na rzecz ratowania zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie. Na licytacji udało się uzbierać aż 10 tys. złotych.

Na charytatywnej aukcji można było wylicytować 96 przedmiotów. Były to m.in. obrazy, rzeźby, ręcznie haftowane poduszki, złota biżuteria, voucher na lot nad Gminą Dywity, miody, nalewki, sękacze, książki czy albumy.

Na wencie oprócz rodzin z dziećmi pojawili się również Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity, Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński, Alicja Wąsik, przewodnicząca Rady Powiatu w Olsztynie, czy ksiądz Stanisław Tkacz, proboszcz parafii w Brąswałdzie. Łącznie pojawiło się około 80 osób.

Zebrani goście mogli posłuchać historii kaplicy w Bukwałdzie, przedstawionej przez Kazimierza Kisielewa oraz poznać gadkę warmińską zaprezentowaną przez Warmiaka, Łukasza Rucha. Na scenie pojawili się także bard Walerian Ostrowski z zespołem, młodzi tancerze z GOK Dywity, uczniowie szkoły podstawowej w Bukwałdzie i Rita Kostka z przedstawieniem patriotycznym.

Do tej pory uzbierano pieniądze na sfinansowanie czterech projektów technicznych wymaganych do remontu.

-Pieniądze zebrane z piątkowej wenty będziemy chcieli przeznaczyć na najpilniejszą w tej chwili sprawę, czyli remont dachu kaplicy - mówi Bogumiła Brewka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Bukwałd.

Organizatorami zbiórki były GOK Dywity, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Bukwałd i Komitet Przywrócenia Funkcjonowania Kaplicy. Imprezę poprowadziła dziennikarka, Dorota Warakomska.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages