Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Sukces uczennic szkoły muzycznej w Dywitach!

2016-05-31 13:20:55 (ost. akt: 2016-05-31 13:20:38)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Uczennice Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach odniosły wielki sukces w Białymstoku. W konkursie "Mali dziś, wielcy jutro" zajęły miejsca na podium. Przesłuchania odbyły się 28 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W zawodach do rywalizacji stanęło 34 młodych muzyków.

Czwarta edycja konkursu "Mali dziś, wielcy jutro" odbyła się w Białymstoku 28 maja. Do konkursu stanęło sześć uczennic Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach. Spośród 34 młodych skrzypków, flecistów i gitarzystów z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, miejsca na podium przypadły dywickim muzykom.

W kategorii dzieci młodszych w klasie skrzypiec pierwsze trzy miejsca przypadły uczennicom z Dywit: I – Marcelinie Rucińskiej, II – Zofii Hiszpańskiej, III – Kindze Olejko. W grupie starszej na I miejscu uplasowała się Zuzanna Zielińska, a II – Emilia Wachowska. W tej samej grupie, w klasie gitary II miejsce wywalczyła Natasza Gawryś.

Każdy uczestnik konkursu musiał wykonać dwa utwory: jeden wybrany przez siebie, a drugi przez Fundację Edu Pro Arte. Zmaganiom przysłuchiwało się jury z Białegostoku. Warto było walczyć, bo do wygrania były instrumenty lutnicze.

Najwięcej zwycięstw mają na koncie Marcelina Rucińska i Zofia Hiszpańska, które w konkursie "Talenty Europy" na Słowacji zajęły I i IV miejsce. Za sukces dziewczyn odpowiada nauczycielka gry na skrzypcach, Dorota Obijalska.

- Myślę, że w tym przypadku zbliżamy się do słowa „genialne dzieci”. Obie dziewczynki pracują od wielu lat, grają zarówno solo, jak i w duecie - mówi Obijalska. - Pracuje się z nimi cudownie, bo czasem wystarczy raz coś zagrać, a one od razu chwytają, o co chodzi i to powtarzają - wyjaśnia.

Dziewczynki w walkach o laury wspierają rodzice, którzy jeżdżą wraz z nimi na każdy konkurs.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzysztof #2002270 | 88.156.*.* 31 maj 2016 14:11

    Brawo za świetne dzieci i doskonale rozwijającą się szkołę w Dywitach.Niedługo będzie lepsza niż ten moloch w Olsztynie.Niestety schody zaczynają się dopiero w 2 stopniu i tu w Olsztynie sytuacja jest dramatyczna.Ci nauczyciele ,szczególnie jeśli chodzi o skrzypce zwyczajnie już nie wystarczają.Myśle ,że jeżeli będzie 2 stopień w Dywitach ,to Janusz Ciepliński sprowadzi dobrych nauczycieli skrzypiec ,fortepianu itp i wtedy ta szkoła szybko prześcignie Olsztynską PSM.Daj jej Panie Boże bo dzieci w 2 stopniu w Olsztynie nie mają się gdzie uczyć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages