Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Inwestycje drogowe zakończone

2016-09-01 10:21:20 (ost. akt: 2016-09-01 10:55:08)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Dywity

Zakończono prace drogowe na osiedlu Wadąg oraz w Kieźlinach. Inwestycje Gminy Dywity wyniosły prawie 440 tysięcy złotych.

Jako pierwsze zakończyły się prace na osiedlu Wadąg, gdzie gmina wybudowała trzy odcinki ulic, których łączna długość to 220 metrów (ul. Asnyka – 155 metrów, ul. Leśmiana – 107 metrów i ul. Brzechwy – około 70 metrów).

- To był ostatni etap budowy ulic na osiedlu Wadąg – wyjaśnia Anna Jara, kierownik referatu budownictwa i inwestycji komunalnych Urzędu Gminy w Dywitach

Dodatkowo na początku sierpnia zakończono utwardzanie nawierzchni na ul. Herberta w Kieźlinach. Trasa została wyposażona w odcinek kanalizacji deszczowej. - Różnica na korzyść jest niezaprzeczalna – podkreśla jeden z mieszkańców Kieźlin, którego spotkaliśmy przy ul. Herberta. – Kiedyś po deszczu były tu wielkie kałuże, teraz wreszcie są tu normalne warunki – dodaje.

Obie inwestycje drogowe zostały sfinansowane z budżetu gminy. Ich koszt to łącznie 436 tys. złotych.Źródło: Gmina Dywity
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkanka #2057528 | 213.73.*.* 2 wrz 2016 07:56

    Jak dobrze, że po ponad 30 latach ulica Herberta wygląda tak jak na zdjęciu powyżej, szkoda, że dopiero po 3 projekcie! Gdyby nie upór kilku mieszkańców droga byłaby przynajmniej 20 cm wyżej niż posesje - takich Gmina wyśmienitych projektantów i pracowników zatrudnia ;) Samochody zaczęłyby fruwać, bo wjechać by się nimi nie dało ;)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages