Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień

2016-10-05 15:36:12 (ost. akt: 2016-10-05 15:37:30)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Będzie zabawa, będzie się działo! Szkoła w Dywitach w przyszłym tygodniu będzie świętować trzydziestolecie swojego istnienia. Dyrekcja do wspólnej zabawy zachęca nie tylko uczniów i absolwentów szkoły, ale także ich rodziny.

Pani Beata z Dywit, mama Kasi uważa, że wybrała bardzo dobrą szkołę dla swojej córki . — To gminna placówka, która jest przede wszystkim blisko. Córka jest pierwszoklasistką, tym bardziej uważam, że powinna czuć się bezpiecznie. Tutaj mniejsze dzieci są oddzielone od starszych. Poza tym atmosfera jest przyjazna, a szkoła nowoczesna i dobrze wyposażona.

Zespół Szkół w Dywitach w przyszłym tygodniu będzie obchodził swoje trzydziestolecie. Obchody jubileuszowe potrwają aż trzy dni. Otworzy je w czwartek (13 października) barwna parada uczniów — Przejdziemy ulicami Dywit. Będziemy mieć transparenty, bębny i balony. Będzie głośno! — zapewnia Ewa Romanowska, dyrektorka placówki.

Kiedy ucichnie już parada, na uczestników zabawy czeka prawdziwe wyzwanie. Będą mogli wziąć udział w grze terenowej przygotowanej przez nauczycieli. To będzie świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę z historii szkoły. — W grę zaangażują się także emerytowani nauczyciele — opowiada dyrektorka szkoły — To właśnie oni będą stali na poszczególnych stacjach.

Znajdzie się także coś dla najmłodszych. Na dzieciaki z klas 0-3 czeka zabawa urodzinowa. Natomiast uczniowie klas 4- 6 pobawią się na dyskotece.
Następnego dnia (14 października) w kościele parafialnym w Dywitach zostanie odprawiona msza. Po mszy uczestnicy jubileuszu udadzą się do Zespołu Szkół w Dywitach na uroczysty apel.

Można będzie obejrzeń wystawę fotograficzną „Historii tworzonej z potrzeby ludzi, miejsca i czasu. ” — Wystawa pojawi się w holu szkoły — tłumaczy Mariola Grzegorczyk, nauczycielka przedmiotów artystycznych i zajęć technicznych w ZS w Dywitach. — Każdy nauczyciel zaangażował się w przygotowanie jubileuszu.
Drugi dzień obchodów zakończy koncert jubileuszowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach „ Na warmińską nutę”. Ostatniego dnia odbędzie się bal absolwentów. — Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach — zaprasza dyrektorka szkoły.

Przypomnijmy, że wśród absolwentów dywickiej szkoły są znane postaci takie jak Maciej Hermanowicz czy Przemysław Borkowski.
Szkoła ma na koncie liczne sukcesy. Wiele projektów można realizować dzięki Stowarzyszeniu Nasze Dzieci działającym przy palcówce. — W tej chwili pracujemy już nad siódmym projektem. Cieszę się, że udało nam się stworzyć ciemnię w szkole— mówi Mariola Gregorczyk, która w Stowarzyszeniu pełni funkcję wiceprezesa.

W powojennej historii kiedy wprowadzono 8-klasowy cykl nauczania szkoła w Dywitach zajmowała dwa budynki. W jednym (obecnie GOK) uczyły się dzieci z klas I - III, a w drugim - obecnie przekształconym w budynek mieszkalny - dzieci z klas IV - VIII.

Szkole nadano imię "Gazety Olsztyńskiej".
at
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. śmiechłam #2081157 | 94.254.*.* 5 paź 2016 18:06

  Droga redakcjo, bądź osobo odpowiedzialna za dopuszczanie artykułu do sieci, sprawdzaj to co piszą redaktorzy. Bo błąd w wypowiedzi i wpisanie " palcowka" zamiast " placówka" w tekście który informuje o jakiś jubileuszach to trochę siara... Pozdrawiam:)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tom Dee #2081154 | 88.156.*.* 5 paź 2016 18:00

  Miałem swój, wcale nie taki mały udział w budowie tego obiektu. Wydaje mi się, że było to tak niedawno a tu patrzcie Państwo - już minęło 30 lat. Ale szkoła to nie tylko budynki i plac. Dlatego życzę wszystkim - nauczycielom, uczniom, rodzicom wszystkiego najlepszego i wielu kolejnych lat pomyślnej działalności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages