Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Zasłużeni Warmiacy będą mieli pomnik?

2016-10-17 20:45:46 (ost. akt: 2016-10-17 21:55:56)

Autor zdjęcia: UG Dywity

W Dywitach powstał komitet społeczny budowy pomnika zasłużonych Warmiaków. 1 listopada planowana jest pierwsza kwesta datków. Obiekt ma stanąć w Brąswałdzie.

Komitet powstał w poniedziałek 17 października w Dywitach. W jego skład weszli: dr Jan Chłosta, historyk i regionalista warmiński; Warmiak Robert Pieczkowski; Maria Surynowicz, bratanica warmińskiej poetki Marii Zientary-Malewskiej; ks. Anicenty Murawski, wieloletni proboszcz parafii w Brąswałdzie; dr Stanisław Niepsuj; Jadwiga Ferenc, długoletnia nauczycielka szkoły w Brąswałdzie i młody propagator Warmii Łukasz Ruch.

Pomysł zrodził się kilka lat temu, a został ogłoszony przy okazji obchodzonych w lutym 2016 roku 160. urodzin ks. Walentego Barczewskiego, wieloletniego proboszcza parafii w Brąswałdzie i zasłużonego Warmiaka. Jest już nawet wstępna lista przygotowana przez dr Chłostę z nazwiskami i zasługami kilkudziesięciu Warmiaków. Będzie ona konsultowana m.in. ze środowiskiem naukowym.

Obiekt, bo jeszcze nie wiadomo, jaki ostatecznie kształt przyjmie, wyłoni konkurs, który zostanie wkrótce ogłoszony. 1 listopada na cmentarzach parafialnych w Dywitach i Brąswałdzie zaplanowana jest pierwsza kwesta datków na pomnik.
Uruchomione zostało też specjalne konto, na które można wpłacać środki na realizację pięknej idei upamiętnienia zasłużonych Warmiaków.

Numer rachunku to: 97 8857 0002 3001 0006 3890 0004. W tytule wpłaty należy wpisać „Pomnik”.

Źródło: UG Dywity
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages