Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Znamy wyniki kwesty na Pomnik Zasłużonych Warmiaków

2016-11-02 18:13:49 (ost. akt: 2016-11-02 18:14:24)

Autor zdjęcia: mat. prasowe UG Dywity

Prawie trzy tysiące złotych udało się zebrać wolontariuszom 1 listopada na niewielkich parafialnych cmentarzach w Brąswałdzie i Dywitach podczas kwesty na Pomnik Zasłużonych Warmiaków. — To bardzo dobry wynik, gdy weźmiemy pod uwagę fatalne warunki pogodowe — uważa młody Warmiak Łukasz Ruch ze Społecznego Komitetu Budowy Tablicy/Pomnika Zasłużonych Warmiaków.

— Wszystkim osobom, które mimo zimna i padającego deszczu zdecydowały się odwiedzić cmentarze w Brąswałdzie i Dywitach oraz wesprzeć akcję mającą na celu upamiętnienie zasłużonych Warmiaków, należą się słowa podziękowania — mówi Jacek Niedźwiecki, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Dywitach.

Dokładny wynik kwesty to 2872,53 zł. Wszystkie środki zostały wpłacone na konto bankowe, na którym gromadzone są fundusze na budowę Pomnika Zasłużonych Warmiaków. Zarówno w Dywitach, jak i w Brąswałdzie osoby odwiedzające groby bliskich chętnie wrzucały datki do puszek kwestarzy.

— Wielki szacunek i słowa podziękowania należą się też wszystkim wolontariuszom, którzy stali nawet po kilka godzin w deszczu i zbierali pieniądze. Byli wśród nich znane postacie, nauczyciele ze szkół, członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika, dzieci, młodzież, rodzice i mieszkańcy gminy — dodaje Niedźwiecki.

Skarbonkę na budowę Pomnika Zasłużonych Warmiaków będzie można zasilić także podczas III Gminnego Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, który odbędzie się 11 listopada w godz. 11.00-13.30 w Dywitach.

mat. prasowe

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rozwalic Pomnik "Utrwalaczy Władzy LudoweJ" #2104452 | 178.235.*.* 3 lis 2016 07:18

  Na cmentarzu na POprzecznej jest Pomnik UBowców co mordowali Polaków i Warmiaków Patriotów. Wyrywali im paznokcie, odbijali nerki. Pamiętam tej jeki . Jako dzieci chodziliśmy słuchac tych katowanych ludzi w budynku obok Kamieniocu Naujaka. na vis a vis sadu. To Hańba. Mordy tych UBowców można zobaczyc w ksdiążce pt. "Twarze olsztyńskiej bezpieki". To mordy zakazane - antypolskie i nie polakie ani nie warmińskie a ni nie niemieckie tylko .........skie. Usunąc ten Pomn ik UBowców

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kebiz #2104290 | 88.156.*.* 2 lis 2016 20:46

  Od ca 50 lat nad stawkiem na Jakubowie stoi pomnik " Warmiakom i Mazurom za wyzwolenie narodowe i społeczne". To po jaką cholerę teraz zbierać na kolejny dla Warmiaków, potem osobno dla Mazurów, a potem dla Kurpiów ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Złomiarz #2104243 | 188.146.*.* 2 lis 2016 19:57

  Na który cmentarz nie wejdziesz - mały czy duży na wiosce czy w mieście zaraz podsuwają puszkę - rozumiem że cel jest szczytny a praca ciężka ale dla kogoś kto w ten dzień odwiedza 5 cmentarzy może być odrobinę wk... denerwujące

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages