Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Weekend mikołajkowych imprez w Dywitach!

2016-12-01 13:09:46 (ost. akt: 2016-12-01 13:12:33)
Specjalna atrakcją imprezy będzie Eko-bus Świetego Mikołaja, który w godzinach od 10:00 do 13:00 będzie woził chętnych pomiędzy targowiskiem wiejskim a GOK-iem

Specjalna atrakcją imprezy będzie Eko-bus Świetego Mikołaja, który w godzinach od 10:00 do 13:00 będzie woził chętnych pomiędzy targowiskiem wiejskim a GOK-iem

Autor zdjęcia: UG Dywity

Jarmark pysznej żywności i świątecznego rękodzieła, rodzinny Bieg Mikołajkowy, koncert saksofonowy, warsztaty lalkarskie i ozdób choinkowych – weekend 3-4 grudnia w Dywitach zapowiada się wyjątkowo i świątecznie! Zapraszamy wszystkich chętnych do mikołajkowych Dywit.

Jeśli ktoś chciałby poczuć klimat nadchodzących świąt, to nie może go zabraknąć w weekend w Dywitach. W sobotę 3 grudnia już od rana rusza Kiermasz „Mikołajkowe Klimaty. Będzie się on odbywał w dwóch miejscach: w Stodole – Targowisku Wiejskim Dywity, gdzie w godz. od 9.00-13.00 będzie można się zaopatrzyć w pyszne lokalne produkty od rolników i producentów (będą swojskie wędliny, wypieki, miód, chleb, ryby, owoce, czy przetwory).

Z kolei od godz. 10.00-17.00 na kiermasz rękodzieła zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, który będzie pachniał tego dnia piernikiem i cynamonem. Do nabycia będą cudowne wyroby rękodzielnicze i ozdoby świąteczne z różnych materiałów. Z wyjątkową ceramiką wystawią się podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Grazym, będą szyte ręcznie zabawki, wszelakiej maści anioły, biżuteria artystyczna, obrazy, cudeńka ze słomy wykonane przez Krystynę Tarnacką. Do Kawiarenki Kulturalnej na ciasto, kawę i herbatę zaprasza Beata Obuchowicz. W czasie kiermaszu w GOK Dywity odbędą się też dwie sesje warsztatów. Od 10.30 bibliotekarki proponują wspólne tworzenie ozdób świątecznych dla dzieci i rodziców, a od 13.00 aktorka Teatru Lalek Anna Banasiak zaprasza na warsztaty lalkarskie! Dodatkową atrakcją będzie specjalny Eko-bus Świętego Mikołaja, który w godzinach od 10:00 do 13:00 będzie woził chętnych pomiędzy targowiskiem wiejskim a GOK-iem.

Kolejną atrakcję przygotowała Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach, która zaprasza w sobotę 3 grudnia na godz. 14.00 do sali konferencyjnej Urzędu Gmina Dywity na koncert saksofonowy z udziałem: Doroty Samsel - saksofon sopranowy, Justyna Grzelachowska - fortepian, Kamil Wiącek - saksofon tenorowy. Wstęp na koncert wolny!

W niedzielę 4 grudnia aktywne i rodzinne wydarzenie przygotowało dla wszystkich chętnych Sołectwo Dywity, które zaprasza na Bieg Mikołajkowy ulicami Dywit. Zapisy do biegu ruszają o godz. 13.30 w Stodole w Dywitach, a sam bieg o godz. 14.10 z pętli autobusowej. Przebierzcie się za Mikołajów, Mikołajki, Elfy i biegnijcie/spacerujcie ulicami Dywit (trasa liczy 2,1 km) na metę nad Jeziorem Dywickim. A tam już będzie czekało ognisko, a może również Mikołaj z prezentami.

mat. UG Dywity
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages