Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Orkiestra zagrała na rekord w Dywitach!

2017-01-16 13:43:18 (ost. akt: 2017-01-16 13:48:05)

Autor zdjęcia: UG Dywity

Mieszkańcy Gminy Dywity mają wielkie i otwarte serca na potrzeby innych – taki wniosek płynie z przebiegu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w GOK Dywity w niedzielę 15 stycznia. Padł absolutny rekord! Dywity zebrały na pomoc dla dzieci i seniorów kwotę 10 842,30 zł!

Takiego oblężenia Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach chyba jeszcze nie przeżywał w historii organizowanych finałów WOŚP.

- Podczas trzygodzinnej imprezy sala widowiskowa była pełna przez cały czas – mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity. – Pojawiło się sporo nowych twarzy, których nie znamy z naszej codziennej działalności. To świadczy o wielkiej mobilizacji mieszkańców gminy, którzy chcieli pokazać swoje wsparcie dla WOŚP i idei pomocy dzieciom oraz seniorom.

Podczas finału nie zabrakło wzruszających chwil, pięknych występów artystycznych, czy udanych licytacji fantów przekazanych przez mieszkańców, znane osoby i instytucje. Wśród fantów, które uzyskały najwyższą cenę wymienić można lot szybowcem (został wylicytowany za 800 zł), lot motolotnią (500 zł), czy koszulka z podpisem Mameda Chalidowa (270 zł). Jednak były i tak wzruszające fanty podarowane przez mieszkańców, jak własnoręcznie zrobione lizaki, czy czapki wykonane na drutach przez starszą panią.

- Z samych licytacji udało się zebrać około 6 tysięcy złotych – mówi Jagoda Orzołek, która prowadziła licytacje.

Gdy do tego dodamy gotówkę wrzucaną do czterech puszek, to ostateczna kwota dywickiej zbiórki wyniosła rekordową sumę 10 842,30 zł! - To absolutny rekord! – cieszy się Aneta Fabisiak-Hill.

W czasie dywickiego finału nie zabrakło też bezpośredniego łączenia z zaprzyjaźnionym Edynburgiem, gdzie również działał sztab WOŚP. Na scenie wystąpili mali i duzi artyści: Just Dance, Dance Nation, Zespół „Cantemus”, Studio Piosenki GOK, Orkiestra „Melofani”, Jeff Tylor i Trev Hill, wspaniały pokaz dali strażacy z OSP Kieźliny, był Dr. Selfie i Aeroklub Warmińsko-Mazurski. Napracowali się też wolontariusze, czyli przedszkolaki z Dywit, pracownicy GOK, Drużyna Harcerska „Antidotum”, a ręce do pracy na rzecz WOŚP zgłosiło też Koło Emerytów i Rencistów z Dywit! Udaną imprezę w Dywitach zakończyło „światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków. Dywity zagrały jak zawsze w ramach olsztyńskiego Sztabu WOŚP.

mat. UG Dywity


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages