Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Sukces szkoły muzycznej z Dywit

2017-02-24 09:22:21 (ost. akt: 2017-02-24 09:28:15)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach znakomicie wypadła podczas przesłuchań uczniów szkół muzycznych I stopnia. Aż dziesięcioro uczniów tej szkoły zostało wyróżnionych. Dyrektor szkoły nie kryje zadowolenia.

Szkoła prowadzona przez Powiat Olsztyński wystawiła do przesłuchań 47 uczniów. Wśród nich aż 10 zostało wyróżnionych. Jak ocenia Daniel Dramowicz, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej (jednostki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pełniącej nadzór pedagogiczny nad szkołami artystycznymi), to duży sukces PSM w Dywitach, w dodatku nie jedyny.

- Sam fakt, że szkoła wysłała na przesłuchania tylu uczniów, mimo że mogła pozostać przy obowiązujących w jej przypadku 36, jest pozytywny. Dzieci wystąpiły w 11 specjalnościach, co z kolei oznacza, że oferta placówki jest szeroka. Uczniowie wyróżnieni reprezentowali klasy akordeonu, gitary, klarnetu, skrzypiec i waltorni – wymienia wizytator.

W sumie w przesłuchiwaniach wzięło udział 572 młodych instrumentalistów. Oceniały ich komisje, w których zasiedli profesorowie wyższych uczelni muzycznych z innych ośrodków w kraju. Pod uwagę były brane: aparat gry, intonacja i jakość brzmienia, znajomość formy utworu i umiejętność jej realizacji,  interpretacja i stylowość wykonania, prawidłowy dobór repertuaru i prezentacja sceniczna.

Dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach nie kryje zadowolenia. – To potwierdzenie bardzo wysokiego poziomu kształcenia w naszej szkole. Może nie posiadamy takiej infrastruktury jak inne placówki, ale pod względem jakości nauczania jesteśmy w czołówce – mówi Janusz Ciepliński.

Placówka po sukcesie podczas przesłuchań nie spoczywa na laurach, lecz intensywnie pracuje dalej. Dyrektor już myśli o imprezach muzycznych z udziałem uczniów i ich nauczycieli.

– W Barczewie odbędzie się kolejny Przegląd Zespołów Kameralnych, w Dobrym Mieście chcemy zorganizować koncert naszych pedagogów. W okresie wielkanocnym planujemy wykonanie „Stabat Mater” Pergolesiego z udziałem gościnnym Aleksandry Gudzio, a także Moniki Lendrowskiej, sopranistki i pianistki, która w filii szkoły w Olsztynku prowadzi klasę fortepianu. Prostsze części zaśpiewa nasz chór dziecięcy, a całość poprowadzi Maciej Kotarba, dyrygent i jednocześnie nauczyciel w klasie skrzypiec PSM – wymienia dyrektor.

mat. prasowe
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zenon #2196889 | 88.156.*.* 7 mar 2017 20:00

  Brawo,co to znaczy dobry dyrektor.Wkrotce ta szkoła prześcignie olsztyński moloch !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages