Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Sukces przełajowców na mistrzostwach województwa

2017-02-27 10:43:58 (ost. akt: 2017-02-27 10:57:33)

Autor zdjęcia: Mat. Urzędu Gminy Dywity

W miniony piątek (24 lutego) w Pasłęku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego LZS. Podczas imprezy z dobrej strony zaprezentowali się zwłaszcza zawodnicy z gminy Dywity.

Szczególnie dobrze minione zawody wspominać będą zawodnicy z klubu GUKS Asy Dywity. Złoty medal w biegu młodziczek zdobyła Ola Król, która w bardzo dobrym stylu wygrała w biegu na dystansie 1500 metrów. Za tydzień młoda podopieczna trenera Garbino, weźmie udział w Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie.

Srebrny medal w biegu na 1000 metrów uzyskał Mateusz Maleszka. Wysoko uplasowały się również biegaczki, które w biegu na 1000 metrów zajęły piąte (Julia Kopiczyńska) i siódme (Zuzia Stankiewicz) miejsce w klasyfikacji. Na dystansie 2000 metrów w biegu juniorów, dobrze spisali się Mikołaj Truszczyński i Sylwek Paluch, którzy zajęli kolejno piąte i siódme miejsce.

— Dobrze pobiegły również Dagmara Milewicz /10m/, Fabiana Skuza /11m/, Oliwia Suchecka /14m/ oraz Greta Bołtromiuk /16m/. Wszystkie nasze zawodniczki, dzięki dobrym miejscom zapunktowały do klasyfikacji drużynowej — oceniają przedstawiciele gminy.

— Dzięki świetnej postawie wszystkich naszych zawodników w klasyfikacji klubów wspólnie z KS Polonia Pasłęk zajęliśmy pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji Gmin zrzeszonych w LZS zdobyliśmy III miejsce — mówił po mistrzostwach trener GUKS Asy Dywity, Szymon Niestatek. — Dziękuję  wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za walkę na trasach i gratuluję pierwszych sukcesów w nowym sezonie lekkoatletycznym — dodał.
Źródło: UG Dywity
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages