Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Dywickie sukcesy w szachach i przełajach

2017-03-06 20:26:22 (ost. akt: 2017-03-06 17:31:06)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Trwa znakomita passa dywickich sportowców! W weekend reprezentująca klub GUKS Asy Dywity Ola Król została mistrzynią Polski młodziczek w biegu przełajowym na 1500 metrów. Wspaniały sukces odniósł w austriackim Grazu Artur Hrymowicz, młody szachista z Dywit, który z zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w kategorii Open B! Artur po 9 rundach uzyskał 7,5 pkt i w pokonanym polu zostawił 87 szachistów z kilkunastu krajów.

Kibice z Gminy Dywity znowu mają powody do zadowolenia i dumy. Po niedawnym złotym medalu halowych mistrzostw Polski kadetek Alicji Potasznik, która była najlepsza w biegu na 200 metrów na mistrzostwach w Toruniu, kolejne znakomite wieści nadeszły z Żerkowa. W weekend odbywały się tam mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Reprezentująca klub lekkoatletyczny Asy Dywity Aleksandra Król w pięknym stylu zwyciężyła w biegu na 1500 metrów w kategorii młodziczek.

- Ola pobiegła fenomenalnie i zdobyła tytuł mistrzyni Polski młodziczek! – mówi Szymon Niestatek z klubu GUKS Asy Dywity. – To olbrzymi sukces naszej zawodniczki, jak i jej trenera Andrzeja Garbino, który doskonale przygotował Olę do startu.

To już drugie mistrzostwo Polski Guks Asy Dywity w tym roku!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wspaniały sukces odniósł też w austriackim Grazu Artur Hrymowicz, młody szachista z Dywit, który z zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w kategorii Open B! Artur po 9 rundach uzyskał 7,5 pkt i w pokonanym polu zostawił 87 szachistów z kilkunastu krajów.
Gimnazjalista z Dywit treningi zaczął w 2011 roku na zajęciach w Gok Dywity.
- Trzeba podkreślić zasługę Gminy Dywity, że finansowała takie zajęcia i mogliśmy dzięki temu odkryć talent Artura - mówi Artur Hrymowicz senior, tata utalentowanego szachisty.

Aktualnie Artur ma szachową pierwszą kategorię plus, czyli wypełnił normę na kandydata na mistrza krajowego. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój szachowego talentu.

mat. prasowe
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages