Dywickie sukcesy w szachach i przełajach

2017-03-06 20:26:22(ost. akt: 2017-03-06 17:31:06)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Trwa znakomita passa dywickich sportowców! W weekend reprezentująca klub GUKS Asy Dywity Ola Król została mistrzynią Polski młodziczek w biegu przełajowym na 1500 metrów. Wspaniały sukces odniósł w austriackim Grazu Artur Hrymowicz, młody szachista z Dywit, który z zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w kategorii Open B! Artur po 9 rundach uzyskał 7,5 pkt i w pokonanym polu zostawił 87 szachistów z kilkunastu krajów.
Kibice z Gminy Dywity znowu mają powody do zadowolenia i dumy. Po niedawnym złotym medalu halowych mistrzostw Polski kadetek Alicji Potasznik, która była najlepsza w biegu na 200 metrów na mistrzostwach w Toruniu, kolejne znakomite wieści nadeszły z Żerkowa. W weekend odbywały się tam mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Reprezentująca klub lekkoatletyczny Asy Dywity Aleksandra Król w pięknym stylu zwyciężyła w biegu na 1500 metrów w kategorii młodziczek.

- Ola pobiegła fenomenalnie i zdobyła tytuł mistrzyni Polski młodziczek! – mówi Szymon Niestatek z klubu GUKS Asy Dywity. – To olbrzymi sukces naszej zawodniczki, jak i jej trenera Andrzeja Garbino, który doskonale przygotował Olę do startu.

To już drugie mistrzostwo Polski Guks Asy Dywity w tym roku!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wspaniały sukces odniósł też w austriackim Grazu Artur Hrymowicz, młody szachista z Dywit, który z zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w kategorii Open B! Artur po 9 rundach uzyskał 7,5 pkt i w pokonanym polu zostawił 87 szachistów z kilkunastu krajów.
Gimnazjalista z Dywit treningi zaczął w 2011 roku na zajęciach w Gok Dywity.
- Trzeba podkreślić zasługę Gminy Dywity, że finansowała takie zajęcia i mogliśmy dzięki temu odkryć talent Artura - mówi Artur Hrymowicz senior, tata utalentowanego szachisty.

Aktualnie Artur ma szachową pierwszą kategorię plus, czyli wypełnił normę na kandydata na mistrza krajowego. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój szachowego talentu.