Dywity na piątkę. Sukces gminy pod Olsztynem

2017-05-11 15:35:26(ost. akt: 2017-05-11 15:42:35)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Daniel Zadworny, zastępca wójta Gminy Dywity odebrał w czwartek 11 maja w Warszawie podczas konferencji zorganizowanej przez Szkołę Główna Handlową dyplom potwierdzający nadanie Gminie Dywity tytułu "Gmina na 5!". Prestiżowe wyróżnienie przyznali gminie naukowcy z Instytutu Przedsiębiorczości SGH, którzy opracowali ogólnopolski ranking badając 655 gmin z całej Polski pod kątem gotowości do obsługi elektronicznej inwestorów i przedsiębiorców. Wyróżnienia trafiły do 59 samorządów z kraju, w tym pięciu z Warmii i Mazur.
Laureaci rankingu „Gmina na 5!” spotkali się w Warszawie na dwudniowej konferencji „Forum Gmin na 5!”, które zorganizowała Szkoła Główna Handlowa pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jest to konferencja połączona z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców.

- Konferencja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów – mówi dr Joanna Żukowska z Instytutu Przedsiębiorstwa SGH w Warszawie.
W badaniu do rankingu ogólnopolskiego „Gmina na 5!” oceniano dwa obszary gotowości samorządów w zakresie obsługi inwestorów i przedsiębiorców.

- Sprawdzana była funkcjonalność oficjalnych witryn internetowych oraz możliwość kontaktu elektronicznego – mówi dr Joanna Żukowska. – W badaniu wykorzystano m.in. metodę „tajemniczy klient”. Zdobyte przez Gminę Dywity wyróżnienie „Gmina na 5!” to duża rzecz, która świadczy o tym, że jesteście otwarci na inwestorów, prawidłowo i szybko odpowiadacie na zapytania przedsiębiorców.

Twórcy badań i raportu, czyli Studenckie Koło Naukowe Akceleracji działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH przebadało 665 gmin z całej Polski. Wyróżnienia „Gmina na 5!” trafiły do 59 samorządów. Z Warmii i Mazur oprócz Dywit wyróżnienia otrzymały też samorządy: Stawigudy, Mrągowa, Elbląga i Lidzbarka Warmińskiego.
- Cieszę się, że otrzymaliśmy wyróżnienie potwierdzające naszą gotowość, otwartość i przychylność wobec inwestorów i przedsiębiorców – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To potwierdzenie skutecznej realizacji naszej strategii rozwoju, która określa gminę Dywity jako miejsce dobrego zamieszkania oraz prowadzenia biznesu.     

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Setech #2246195 | 83.9.*.* 16 maj 2017 09:55

    Ta, na 5 a drogami się od lat porządnie zająć nie może. Kawałek przed Słupami - zjazd z górki na ostry zakręt dziury takie że kolo można stracić, masz człowieku do wyboru lecieć śodkiem drogi na czołówkę - to przynajmniej część ominiesz, albo rozdupić sobie zawieszenie....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. omg #2243425 | 37.47.*.* 12 maj 2017 09:47

    Nie można się doprosić o oczyszczenie kanalizacji burzowej.Pełno w niej piasku,który sypią zimą...w Olsztynie to chociaż zamiatarki są.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  3. wer #2243400 | 88.220.*.* 12 maj 2017 09:22

    Na piątkę zablokowali wybudowanie całej obwodnicy Olsztyna !!!!! I teraz jeździ się ciągle fatalnie po dziurach !!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  4. wyborca #2243331 | 213.73.*.* 12 maj 2017 08:03

    Miejsce dobrego zamieszkania oraz prowadzenia biznesu HA HA HA, a prawda to - chaos, brzydota i brak planów zagospodarowania. Polska przestrzeń jest źle zarządzana - stwierdziła w ostatnim raporcie Najwyższa Izba Kontroli, której kontrolerzy wzięli pod lupę planowanie przestrzenne w gminach w całym kraju. (polecam lekturę raportu wszystkim urzędnikom w samorządach) Z kontroli NIK wyłonił się pesymistyczny obraz. Mamy w gminach trochę taką wolnoamerykankę ubraną w normy prawne. Kluczowym dokumentem kształtowania przestrzeni w gminach stały się decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzennego - wydawane jak popadnie ;)))))) , czesto to poprostu zbrodnia na własnej ziemi. Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu mogą być wydawane w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb inwestycyjnych, a nie w związku z prowadzoną przez gminę polityka przestrzenną. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego powinny odgrywać główną rolę w procesie kształtowania ładu przestrzennego, a ich opracowanie powinno być obligatoryjne. "Polska przestrzeń jest źle zarządzana, a chaos i brak ładu przestrzennego negatywnie wpływają na szeroko rozumianą jakość życia mieszkańców" - tak brzmi oficjalny pokontrolny komunikat NIK. Chaos ten przynosi wiele niekorzystnych skutków, jak chociażby niekontrolowaną urbanizację, brak pełnej ochrony zabytków przyrody, dewastację ładu przestrzennego i niską atrakcyjność dla inwestorów. "Gmina na 5" - jak podejmie działania prowadzące do zmiany obecnego chaosu przestrzennego (można to pogodzić z przychylność wobec inwestorów i przedsiębiorców) Będzie wtedy ładniej, wygodniej, bardziej funkcjonalne.

    odpowiedz na ten komentarz

  5. ewa #2243316 | 83.13.*.* 12 maj 2017 07:48

    Pozwólcie na otwarcie jakiegoś dużego sklepu typu Biedronka, Lidl

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5