Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

To był kolorowy i radosny Dzień Dziecka

2017-06-06 19:05:27 (ost. akt: 2017-06-06 21:16:44)

Autor zdjęcia: UG Dywity

Tłumy mieszkańców i gości bawiło się w niedzielę 4 czerwca podczas Gminnego Dnia Dziecka w Dywitach. Nawet niezbyt sprzyjająca aura nie stanowiła problemu! Magnesem był koncert muzycznej gwiazdy Moniki Lewczuk, ale atrakcji było bez liku.

O skali i zainteresowaniu młodszych i starszych mieszkańców gminy Dywity oraz sąsiadów Gminnym Dniem Dziecka w Dywitach najlepiej świadczą statystyki. Organizatorzy, czyli Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach rozdali kilkaset zabawek w Kole Fortuny i w konkursach ze sceny, błyskawicznie zniknęło 600 napojów, 450 lodów i pół tysiąca porcji darmowej grochówki. Podczas imprezy wykonano kilkaset zabawnych zdjęć w fotobudce, wydano blisko 400 wat cukrowych, a filmy w mobilnym planetarium obejrzało prawie 300 osób.

Magnesem dla dzieci był zapewne wielki plac zabaw z czterem dmuchańcami i animacje dla najmłodszych pod hasłem „Morskie opowieści”. Ze sceny swoim tańcem i śpiewem czarowały „Szalone Małolaty”, Gminna Scena Talentów, czy małe baletnice ze szkółki Kasi Stockiej. Porwał występ Dziecięcej Orkiestry Smyczkowej z Dywit, z dobrej strony pokazały się czirliderki z całej gminy, a hiszpańskie klimaty przybliżył pokaz flamenco w wykonaniu Studia Animacji Ruchowej „Rytm”.

Finałem tej udanej imprezy był koncert gwiazdy, czyli Moniki Lewczuk z zespołem, która zaśpiewała swoje największe hity: „Ty i ja”, „Libre”, „Tam, tam”, czy „Biegnę”. Koncert zakończył się bisem, a o tym, jak najmłodsi kochają swoja gwiazdę niech świadczy fakt, że Monika Lewczuk przez półtorej godziny po koncercie rozdawała autografy. W kolejce po podpisy i zdjęcia z Moniką stało około 200 osób, których nie wystraszył nawet padający deszcz.

mat. UG Dywity

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages