Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Pielęgniarka i położna z Dywit wyróżnione

2019-05-16 14:30:46 (ost. akt: 2019-05-16 14:32:14)
pielęgniarki z dywit

pielęgniarki z dywit

Autor zdjęcia: archiwum UG

Podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, która odbyła się 13 maja, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych doceniła ich pracę.

Wśród wyróżnionych znalazły się pielęgniarka Halina Kulas i położna Iwona Kaczyńska z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach.  — Jestem dumna, że spośród prawie 9 tysięcy pielęgniarek i położnych z Warmii i Mazur docenione i zauważone zostały również nasze z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach — komentuje Beata Ostrzycka, szefowa placówki.

Położna Iwona Kaczyńska została wyróżniona m.in za rozwój świadczeń w środowisku wiejskim, wprowadzenie nowatorskiej opieki nad kobietą ciężarną oraz kobietą w różnych okresach życia, a także nad noworodkiem w środowisku domowym. Natomiast pielęgniarka Halina Kulas zdobyła wyróżnienie za wprowadzenie nowatorskich metod leczenia i pielęgnacji trudno gojących się ran w środowisku domowym, inicjowanie opieki nad pacjentem niesamodzielnym i długotrwale unieruchomionym, a także nowatorskie interwencje pielęgniarskie w domu chorego.

Iwona Kaczyńska jest położną z prawie 30-letnim stażem. Posiada tytuł zawodowy mgr położnictwa, ma ukończoną specjalizację z zakresu pielęgniarstwa położniczego. Co roku podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Jako jedyna położna w naszym regionie realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjentki, które są pod jej opieką, mają możliwość wykonania badania KTG, które w gminnej przychodni jest badaniem bezpłatnym. Iwona Kaczyńska działa na rzecz programu wspierania laktacji i naturalnego karmienia piersią. Od kilku lat prowadzi szkolenia pod hasłem „Dbamy o nasze mamy” dla mieszkanek gm. Dywity.

Halina Kulas ma 30-letni staż. Posiada specjalizację z zakresu pielęgniarstwa onkologicznego oraz kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. Ponadto doskonali swoje umiejętności zawodowe, uczestnicząc w różnych formach kształcenia podyplomowego. Jest osobą lubianą przez pacjentów, którymi się opiekuje. — Obu naszym wyróżnionym gratuluję serdecznie i dziękuję za wspaniałą pracę, pełną pasji i zaangażowania — mówi wójt Daniel Zadworny.

JN

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages