Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Budowa świetlic w Różnowie i Ługwałdzie z dofinansowaniem

2019-05-17 07:33:00 (ost. akt: 2019-05-16 16:05:26)
Świetlica w Różnowie

Świetlica w Różnowie

Autor zdjęcia: archiwum UG

Warto się spotykać, rozmawiać i pisać pisma, bo to może dać pozytywny efekt. Tak jak to stało się w przypadku budowy świetlic w Różnowie i Ługwałdzie.

Obie inwestycje, które znalazły się na liście rezerwowej do dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymają jednak unijne dofinansowanie po zmianie rozporządzenia ministra rolnictwa! 11 czerwca wójt Daniel Zadworny podpisze z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem umowę na dofinansowanie obu inwestycji kwotą prawie 940 tys. zł.

— W sprawie zwiększenia alokacji środków finansowych słaliśmy pisma do Urzędu Marszałkowskiego, spotykaliśmy się też wspólnie z radnymi z władzami województwa i ten upór przyniósł efekt — mówi Daniel Zadworny.

Koncepcja architektoniczna świetlicy w Różnowie wraz z zapleczem jest bardzo interesująca i nowoczesna, ale nawiązuje również do warmińskiej zabudowy. Ten projekt, którego autorem jest Autorskie Studio Projektowe Anna Kulińska z Kieźlin, zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez gminę. Praca była prezentowana jako nowatorski projekt nawiązujący do architektury regionu podczas spotkań organizowanych w Olsztynie przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.

— Celem naszych działań jest realizacja przedsięwzięć budowlanych i infrastruktury społecznej wyróżniających się szczególnymi rozwiązaniami architektonicznymi i dużymi walorami dla kształtowania przyjaznego ładu przestrzennego — mówi wójt Zadworny. — Nieczęsto się bowiem zdarza, że gmina wiejska buduje obiekt świetlicowy o powierzchni prawie pół tysiąca metrów kwadratowych i tak licznych funkcjach. Warto wspomnieć, że w świetlicy w Różnowie jest nawet miejsce na salę koncertową. Mamy w gminie szkołę muzyczną, więc młodzi artyści będą mieli gdzie się prezentować publiczności.

JN
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages