Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Konkurs kulinarny "O Garniec Kłobuka"

2019-08-14 15:49:09 (ost. akt: 2019-08-14 15:49:47)

Autor zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

XIII edycja konkursu na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity „O GARNIEC KŁOBUKA 2019” już 24 sierpnia w Gadach!

Gminny Ośrodek Kultury oraz sołectwo Gady zapraszają na kolejną edycję konkursu na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity „O Garniec Kłobuka”. W sobotę 24 sierpnia 2019r. od godziny 13.00 Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych w Gadach wypełni się zapachami pysznego lokalnego jedzenia. Konkurs odbywa się od 2006 roku i jest imprezą niezwykłą, ponieważ ma charakter przechodni, odbywa się co roku w innej miejscowości gminnej.

Pragniemy zachęcić tym mieszkańców oraz licznie odwiedzających to smaczne wydarzenie gości do kulinarnej podróży po wszystkich miejscowościach gminnych. Konkurs ma na celu przede wszystkim integrację mieszkańców, ale także zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach żywnościowych, wytwarzanych w gospodarstwach domowych i przez lokalnych rzemieślników, poszukiwanie wyrobów charakterystycznych dla naszego regionu oraz kultywowanych w tradycji mieszkańców wielokulturowej Gminy Dywity, które mogą stać się jej wizytówką.

Produkty zgłoszone do konkursu kulinarnego będą oceniane w czterech kategoriach: potrawy, wypieki, przetwory i napoje. Każde sołectwo, oprócz wystawienia przedstawicieli w indywidualnym konkursie kulinarnym, będzie także prezentowało własne stoisko, którego tematem przewodnim są „cztery pory roku”. Tu najbardziej liczy się kreatywność! Sołectwo, które zwycięży będzie gospodarzem kolejnej edycji konkursu.

W programie, oprócz konkursów, także prezentacje artystyczne sołectw oraz koncerty - wystąpi m.in. kapela Ojdana z Barczewa w składzie: Mieczysław Dziemidowicz - cymbały, Danuta Nowakowska - akordeon, Piotr Szczyglak – gitara.
Wydarzenie zakończy potańcówka z zespołem Singers, na którą zapraszają Gady z okazji 650-lecia sołectwa.

Do zobaczenia na wielkim kulinarnym święcie w Gadach!

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gokdywity

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages