Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

VI Festiwal Sztuki Czytania

2019-11-15 14:53:44 (ost. akt: 2019-11-15 14:55:18)

21-23 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach odbędzie się VI Festiwal Sztuki Czytania

Festiwal Sztuki Czytania organizowany w tym roku przez GOK w Dywitach przy współpracy z Towarzystwem Kultury Teatralnej odbędzie się już po raz szósty.

Festiwal ten to realizacja idei propagowania kultury języka polskiego jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej. Czytelnictwo, kreatywność, artystyczna interpretacja tekstów literackich są głównymi atrybutami spotkania miłośników literatury.

W ramach Festiwalu został ogłoszony konkurs na najlepszą interpretację czytanych utworów poetyckich, prozatorskich, scen z dramatów, adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z Warmii i Mazur. Różne konwencje teatralnej wizji czytania literatury oceni profesjonalne jury.

Podczas Festiwalu odbędą się również spotkania z pisarzami, prezentacje interpretacji literatury teatru przez aktorów. Wydarzenie dodatkowo uświetnią dwa wernisaże - fotografii zgłoszonych do konkursu Fokus Na Dywity oraz malarstwa Joanny Stępkowskiej-Kuchty "Między Piętrami Raju".

Realizacja wydarzenia planowana jest w dniach 21-23.11.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dywitach. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest pan Andrzej Fabisiak.

Serdecznie zapraszamy!Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gokdywity

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages