Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Dziecka w Dywitach

9 czerwca na stadionie w Dywitach odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez gminę Dywity i GOK.

9 czerwca na stadionie w Dywitach odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez gminę Dywity i GOK.

Jak co roku Dywity zorganizowały dla młodych mieszkańców gminy Dzień Dziecka. Przygotowane atrakcje i piękna pogoda spowodowały, że płyta boiska już przed rozpoczęciem imprezy zapełniła się rodzinami z dziećmi. Dzieci chętnie korzystały z parku rozrywki - dmuchańców, piłkobilardu, kuli sferycznej czy trampoliny.

Wiele działo się także w punktach animacyjnych przygotowanych przez GOK, bibliotekę publiczną w Dywitach, Fundację dla Dzieci i Młodzieży Kółko Graniaste oraz Teatr Katarynka. W namiocie ośrodka animatorki GOK oraz harcerze malowali buzie i skręcali balony, obok odbywały się warsztaty bębniarskie. W punkcie biblioteki dzieci mogły zrobić własnoręcznie książki i zakładki, a z Fundacją Kółko Graniaste m.in. malować na folii i robić ogromne bańki mydlane. Za zabawę z animatorami dzieci zbierały pieczątki, dzięki którym mogły zakręcić kołem fortuny i zdobyć nagrodę.

Równolegle na scenie odbywały się występy artystyczne dzieci i młodzieży z gminy oraz zaproszonych gości. Jako pierwsza zaprezentowała się Dziecięca Orkiestra Dęta PSM w Dywitach. Natomiast w Gminnej Scenie Talentów zobaczyliśmy m.in. przedszkolaki z Dywit i Bukwałdu, grupy taneczne GOK – dziecięcą, młodzieżową i dorosłych oraz studio piosenki prowadzone w GOK Dywity. Widzowie usłyszeli także młode wokalistki ze Studia Wokalnego Tatiany Krakowskiej. Natomiast na murawie boiska zatańczyło łącznie ok. 100 cheerleaderek. Wśród zaproszonych artystów wystąpiły młode bębniarki z MDK w Olsztynku oraz tamtejszy zespół muzyczny, który porwał widzów żywiołowym rock&rollem.

Około godziny 18.00 nadszedł czas na atrakcję wieczoru, czyli koncert Roksany Węgiel. Roxi ku zadowoleniu młodych fanów zaśpiewała swoje największe przeboje, w tym „Obiecuję”. Po koncercie młoda gwiazda rozdawała autografy i robiła zdjęcia z fanami.
Dzień Dziecka przyciągnął nie tylko mieszkańców Dywit – gościliśmy mieszkańców ościennych miejscowości, w tym wielu olsztyniaków. Mamy nadzieję, że widzimy się także za rok! Zapraszamy!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)