Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podziel się:

Podziel się:

SZUM 2019 - pierwszy turnus półkolonii w GOK Dywity

GOK Dywity przygotował w tym roku dla dzieci i młodzieży z gminy 7 turnusów półkolonii letnich, w ramach projektu SZtuka Uliczna Młodych. Pierwszy odbył się w dniach 08-12 lipca.

W dniach 08-12 lipca 2019 w GOK Dywity odbył się pierwszy turnus półkolonii letnich SZUM 2019. Przez 5 dni ponad 40 uczestników bawiło się i tworzyło razem. Motywem przewodnim turnusu był teatr. Ale nie zwyczajny teatr. Dzieci samodzielnie zbudowały paraktoniki ¬ - miniaturowe teatrzyki pacynkowe w pudełkach. Z jednej strony aktor, z drugiej widz, a pomiędzy nimi miniaturowy świat stworzony przez dzieci. Inspiracją były podobne teatrzyki wykonane na zajęciach prowadzonych przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie! z Łodzi.

Codziennie oprócz zabaw integracyjnych i ruchu na świeżym powietrzu, uczestnicy mieli czas aby pracować nad kukiełkami, scenografią i scenariuszami swoich przedstawień. Efekt ich działań można było zobaczyć na ulicach Dywit w piątek 12 lipca. Finałem turnusu była bowiem prezentacja pracy i włączanie kulturotwórcze mieszkańców i przechodniów. Teatry były ulokowane w różnych przestrzeniach wsi - przy Urzędzie Gminy, restauracji, Stodole. Dzień wcześniej pojawiły się na ulicach afisze zapraszające na spektakle, dlatego widzów nie zabrakło. Dzieci chętnie zapraszały mieszkańców i prezentowały im swoje mini-etiudy. Wspólnie zrobiliśmy na ulicach Dywit teatralny SZUM!

Zapraszamy na kolejne turnusy półkolonii organizowanych przez GOK Dywity i Fundację dla Dzieci i Młodzieży Kółko Graniaste. Będziemy robić SZUM w Brąswałdzie, Słupach, Sętalu oraz Dywitach.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)