Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

Konkurs kulinarny "O Garniec Kłobuka"

XIII edycja konkursu na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity „O GARNIEC KŁOBUKA 2019” już 24 sierpnia w Gadach!

Gminny Ośrodek Kultury oraz sołectwo Gady zapraszają na kolejną edycję konkursu na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity „O Garniec Kłobuka”. W sobotę 24 sierpnia 2019r. od godziny 13.00 Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych w Gadach wypełni się zapachami pysznego lokalnego jedzenia. Konkurs odbywa się od 2006 roku i jest imprezą niezwykłą, ponieważ ma charakter przechodni, odbywa się co roku w innej miejscowości gminnej.

Pragniemy zachęcić tym mieszkańców oraz licznie odwiedzających to smaczne wydarzenie gości do kulinarnej podróży po wszystkich miejscowościach gminnych. Konkurs ma na celu przede wszystkim integrację mieszkańców, ale także zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach żywnościowych, wytwarzanych w gospodarstwach domowych i przez lokalnych rzemieślników, poszukiwanie wyrobów charakterystycznych dla naszego regionu oraz kultywowanych w tradycji mieszkańców wielokulturowej Gminy Dywity, które mogą stać się jej wizytówką.

Produkty zgłoszone do konkursu kulinarnego będą oceniane w czterech kategoriach: potrawy, wypieki, przetwory i napoje. Każde sołectwo, oprócz wystawienia przedstawicieli w indywidualnym konkursie kulinarnym, będzie także prezentowało własne stoisko, którego tematem przewodnim są „cztery pory roku”. Tu najbardziej liczy się kreatywność! Sołectwo, które zwycięży będzie gospodarzem kolejnej edycji konkursu.

W programie, oprócz konkursów, także prezentacje artystyczne sołectw oraz koncerty - wystąpi m.in. kapela Ojdana z Barczewa w składzie: Mieczysław Dziemidowicz - cymbały, Danuta Nowakowska - akordeon, Piotr Szczyglak – gitara.
Wydarzenie zakończy potańcówka z zespołem Singers, na którą zapraszają Gady z okazji 650-lecia sołectwa.

Do zobaczenia na wielkim kulinarnym święcie w Gadach!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz opublikowany na portalu Dywity: Konkurs kulinarny "O Garniec Kłobuka"
Oceń artykuł:

(0)