Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Wernisaż wystawy "Malarskie 5-ki"

Zapraszamy 20 września 2019 r. o godzinie 18.00 do sali widowiskowej GOK Dywity na wernisaż wystawy malarstwa.

Zapraszamy 20 września 2019 r. o godzinie 18.00 do sali widowiskowej GOK Dywity na wernisaż wystawy malarstwa. Autorkami prezentowanych prac będą: Dobiesława Jodzio, Dorota Czaplicka, Janina Zalewska, Krystyna Bylczyńska, Jolanta Wojnicz, Bernadetta Oligarowicz, Danuta Michałowicz, Wioletta Radziewicz, Bogusława Dziuban, Stefania Zdzichowska, Alicja Kryska i Magdalena Dudzik.
Tak o ich spotkaniach mówi jedna z uczestniczek:
Pierwsze spotkanie było w czerwcu 2018 roku, wtedy były prowadzone warsztaty przez Magdalenę Dudzik i Martę Derbin. Następnie od września, dzięki uprzejmości dyrektora MOK Mariusza Sieniewicza, ruszyły cykliczne piątkowe warsztaty/ spotkania malarskie dla grupy „Sąsiedzi” w Kamienicy Naujacka . Malowałyśmy martwe natury, szkicowałyśmy ołówkiem, pojawiły się również pastele oraz małe akwarelowe pocztówki, które malowałyśmy na święta. Głównie jednak to akryl na dużym formacie i martwa natura. Czerwiec 2019 roku to malowanie postaci. Modelka przez miesiąc, cierpliwie siedziała po 3 godziny, aby malarki mogły dokończyć swoje prace.

Czas upływał nam niezmiernie szybko. Zdarzało się, że nie zauważałyśmy, że czas nam się skończył i trzeba już wyjść z pracowni. Spędziłyśmy ze sobą miło chwile w pracach jest dużo naszych emocji.

Na wernisażu wystąpi taneczno-bębniarski duet instruktorów GOK Dywity Kasia i Łukasz. Serdecznie zapraszamy!

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)