Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

VI Festiwal Sztuki Czytania

21-23 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach odbędzie się VI Festiwal Sztuki Czytania

Festiwal Sztuki Czytania organizowany w tym roku przez GOK w Dywitach przy współpracy z Towarzystwem Kultury Teatralnej odbędzie się już po raz szósty.

Festiwal ten to realizacja idei propagowania kultury języka polskiego jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej. Czytelnictwo, kreatywność, artystyczna interpretacja tekstów literackich są głównymi atrybutami spotkania miłośników literatury.

W ramach Festiwalu został ogłoszony konkurs na najlepszą interpretację czytanych utworów poetyckich, prozatorskich, scen z dramatów, adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z Warmii i Mazur. Różne konwencje teatralnej wizji czytania literatury oceni profesjonalne jury.

Podczas Festiwalu odbędą się również spotkania z pisarzami, prezentacje interpretacji literatury teatru przez aktorów. Wydarzenie dodatkowo uświetnią dwa wernisaże - fotografii zgłoszonych do konkursu Fokus Na Dywity oraz malarstwa Joanny Stępkowskiej-Kuchty "Między Piętrami Raju".

Realizacja wydarzenia planowana jest w dniach 21-23.11.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dywitach. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest pan Andrzej Fabisiak.

Serdecznie zapraszamy!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)