Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Festiwal Sztuki Czytania w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach

Już w najbliższy czwartek 21 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach rozpocznie się trzydniowe wydarzenie dla miłośników literatury i teatru – VI Festiwal Sztuki Czytania.

Festiwal otworzy konkurs sztuki czytania dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji staną drużyny z Dobrego Miasta, Tuławek, Dywit, Słup i Pieniężna. Konkurs został podzielony na kategorie wiekowe klas IV-VI, VII-VIII oraz młodzież szkół średnich. Spektrum czytanej literatury będzie bardzo szerokie – usłyszymy m.in. fragmenty „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego, „Skąpca” Moliera oraz „Świtezianki” Adama Mickiewicza.

W sobotę odbędzie się konkurs dla osób dorosłych. Drużyny z Dobrego Miasta, Ostródy, Lubawy, Morąga i Frączek zmierzą się z twórczością m.in. Antoniego Czechowa czy Nikołaja Gogola. Oba konkursy oceni trzyosobowa komisja.
W czwartkowe popołudnie w Bibliotece Publicznej w Dywitach odbędzie się spotkanie autorskie „Pobawmy się w teatr z Tomaszem Gęsikowskim”. Zaprosimy dzieci do zabawy w teatr, w której będą mogły robudzić swoje zdolności lektorskie i aktorskie, zapoznają się również z szeroko pojętą kulturą teatralną. Spotkanie poprowadzi Tomasz Gęsikowski – aktor, szerszej widowni znany z ról w serialach: „Samo życie”, „Tango z aniołem”, „Regina”, „Czas honoru”, „Hotel 52″, „Ojciec Mateusz”.

Wieczorem w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbędą się aż dwa wydarzenia. Jubileusz 15-lecia Gazety Dywickiej oraz finał konkursu fotograficznego „Fokus na Dywity” połączony z wernisażem zdjęć konkursowych. W konkursie wzięło udział 12 osób, które ujęły w obiektywach swoich aparatów przyrodę gminy Dywity oraz Tuławki. Podczas wydarzenia poznamy zwycięzców obu kategorii konkursowych.

Piątkowy poranek będzie należał do najmłodszych. Aktorzy Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przeczytają „Baśń o Rumaku Zaklętym” Bolesława Leśmiana w reżyserii Barbary Święcickiej dla dzieci z gminy Dywity.

Natomiast w piątek od godziny 18.00 w Sali widowiskowej GOK w Dywitach literacka uczta dla dorosłych, czyli Mistrzowskie Czytanie. Widzowie będą mogli posłuchać „Odprawy Posłów Greckich” Jana Kochanowskiego w wykonaniu Tomasza Gęsikowskiego oraz „Orfeusza i Eurydyki” w wykonaniu Tomasza Gęsikowskiego, Andrzeja Fabisiaka oraz Angeliki Stawisińskiej.

Drugi dzień Festiwalu zakończymy wernisażem malarstwa Joanny Stępkowskiej-Kuchty „Między Piętrami Raju”.
Po sobotnich zmaganiach konkursowych osób dorosłych, na zamknięcie Festiwalu Sztuki Czytania, zaprosimy Państwa na Teatr przy Stoliku. „Wznowienie” Macieja Wojtyszki – czytają Agnieszka Catellanos-Pawlak oraz Wiesława Szymańska-Niemaszek.

Całe wydarzenie jest bezpłatne – serdecznie Państwa zapraszamy do udziału! Organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur w Olsztynie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)