środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Gady Folkart - warsztaty rękodzieła świątecznego!

1 grudnia 2019r. w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach odbyła się kolejna edycja warsztatów świątecznego rękodzieła organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

W niedzielne popołudnie 1 grudnia Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych w Gadach zamienił się na kilka godzin w fabrykę Świętego Mikołaja, a to wszystko dzięki warsztatom bożonarodzeniowego rękodzieła Folkart organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach. Podczas tegorocznej edycji GOK przygotował dla odwiedzających wiele atrakcji – warsztaty, punkt animacyjny dla dzieci oraz kawiarenkę.

Świąteczną atmosferę czuło się już od samego progu filii ośrodka - klimatyczna muzyka, zapachy naturalnego igliwia i aromatycznej kawy wprowadzały odwiedzających w błogi nastrój. Cały ośrodek wypełniony był wesołą atmosferą wspólnego tworzenia, bo wiadomo, że własnoręcznie wykonane prezenty cieszą najbardziej. Na przygotowanych stanowiskach z pomocą instruktorów GOK Dywity można było zrobić podarki dla najbliższych.

W tym roku na chętnych czekało aż sześć różnych warsztatów. Warsztaty ceramiczne z Joanną Zawadzką, na których powstały piękne choinki, śnieżynki i inne ozdoby świąteczne z gliny samoutwardzalnej gotowe do samodzielnego pomalowania.
W sali obok odbywały się warsztaty rzeźbiarskie z Dominikiem Sidorem. Przy pomocy pana Dominika uczestnicy mogli zrobić drewniane choinki oraz Mikołaje. Jak się okazało nauka rzeźbienia była ogromną atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W tym samym czasie na dużej sali Ośrodka Rzemiosł Zapomnianych w Gadach odbywały się warsztaty tworzenia pracochłonnych, ale jakże pięknych bombek patchworkowych, które poprowadziła Joanna Kitkowska. Wianki bożonarodzeniowe można było w tym roku wykonać u Katarzyny Ossowskiej. W stroikach użyto wiele naturalnych materiałów – igliwie, szyszki, suszone plastry pomarańczy oraz laski cynamonu ¬ ¬- z pewnością te piękne zapachy zostaną z uczestnikami warsztatu do samych Świąt Bożego Narodzenia. Piękne witraże powstawały na stoisku prowadzonym przez Bożeną Keczmerską, a świąteczne kartki robiła z uczestnikami dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach Angelika Stawisińska.

Między warsztatami goście chętnie odwiedzali naszą kawiarenkę, nie tylko ze względu na rozgrzewające zimowe herbaty, ale także aby porozmawiać i zatrzymać się w przedświątecznym pędzie. Mamy nadzieję, że ci, którzy nas odwiedzili podczas tego grudniowego popołudnia miło spędzili czas, a ozdoby i prezenty wykonane podczas zimowej edycji warsztatów Gady Folkart będą cieszyć swoich twórców i obdarowane nimi osoby.

Zapraszamy już dziś na edycję wiosenną naszych warsztatów rękodzieła. Do zobaczenia w Gadach!

Katarzyna Ossowska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)