Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Podziel się:

Podziel się:

I Dywickie Spotkania Teatralne

W okresie rozwoju cyfryzacji szukamy w życiu codziennym relacji z drugim człowiekiem, często spotykając ludzi, którzy zmieniają nasze życie. Taką zmianę wprowadziła organizacja I Dywickich Spotkań Teatralnych w Gminnym Ośrodku Kultury, której celem była prezentacja lokalnych grup teatralnych.

Widz podczas dwóch dni mógł zobaczyć 4 spektakle w wykonaniu następujących grup teatralnych: Teatru Seniorita z Dywit, Teatru Amatorskiego z Frączek, Teatru Ługwałdzkiego i Teatru Wiejskiego Kiersztanowo. Każdy z prezentowanych spektakli to spotkanie z innymi ludźmi, z innym tekstem, ale wszystkich wykonawców łączy jedno – zamiłowanie do teatru. Widz ma możliwość bez żadnych konsekwencji podglądać te spotkania, które przedstawione w zabawny sposób wywołują u publiczności salwy śmiechu.

Podczas I Dywickich Spotkań Teatralnych w sobotę, czyli 22 lutego 2020 roku, zobaczyliśmy Teatr Seniorita w spektaklu „Dulska”, Teatr Amatorski z Frączek w spektaklu „U nas w Betlejemkach” i Teatr Ługwałdzki w spektaklu „Król Mięsopust”. Natomiast następnego dnia, 23 lutego 2020 roku, widzowie mogli zobaczyć Teatr Wiejski Kiersztanowo w spektaklu „Pożądanie w cieniu pokrywki”.

Każdy teatr amatorski to projekt, w którym członkowie danej grup wcielają się nie tylko w role na scenie, ale również odpowiadają za elementy przygotowania spektaklu: scenografię, grafikę, światło oraz dźwięk. Każda grupa teatralna to swoista rodzina artystyczna, która wprowadza coś nowego do okolicznej społeczności. Ci niesamowici ludzie to na co dzień matki, dzieci, ojcowie, nauczyciele, urzędnicy, pracownicy różnych firm… Na scenie zaś przeobrażają się w prawdziwych aktorów.

Bardzo duże zaangażowanie i profesjonalne podejście do realizacji spektakli wśród mieszkańców gminy Dywity zbudowało coś niesamowitego i bardzo twórczego. Na terenie gminy Dywity obecnie funkcjonuje pięć grup teatralnych, a liczymy, że będzie ich jeszcze więcej. Teraz przed artystami nowe wyzwania i nowe realizacje, a my jesteśmy z nimi.

Tekst: Angelika Stawisińska
Zdjęcia: GOK Dywity
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)