Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Podziel się:

Podziel się:

Zatrzymać czas

„Malowanie przenosi mnie w świat pełen barw i sprawia, że czas się zatrzymuje” – tak mówi o swojej twórczości Iwona Małż-Deptuła, której obrazy możemy oglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dywitach.

Podczas wernisażu we wtorkowy wieczór wysłuchaliśmy występu muzycznie utalentowanych dzieci pani Iwony. Zagrali:Krzysztof Deptuła – ksylofon, dzwonki, Kacper Deptuła – akordeon, Patrycja Deptuła – wiolonczela. Na wernisaż licznie przybyli goście, mi.n. Wicestarosta Powiatu Olsztyńskiego Joanna Michalska, Dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach Janusz Ciepliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dywitach Mirosława Kleina, rodzina, przyjaciele i koleżanki z Grupy Plastycznej Paleta. Twórcza atmosfera spotkania sprzyjała rozmowom i planom na przyszłość. Niedługo obrazy Pani Iwony będzie można oglądać w Urzędzie Powiatowym w Olsztynie.

Różnowska malarka, z wykształcenia pedagog, specjalista ds. BHP i kadr rozpoczęła swą przygodę z malarstwem w GOK-u w Dywitach w ramach projektu „Malarska Kronika Gminy Dywity” w 2018 roku. Dołączyła do Grupy Plastycznej Paleta. W krótkim okresie wypróbowała wiele technik malarskich. Lubi eksperymentować i rozwijać warsztat twórczy. Tematem przewodnim prac na wystawie jest muzyka, która towarzyszy pani Iwonie od momentu podjęcia przez dzieci nauki w szkole muzycznej i zagościła w jej życiu na dobre. Malarstwo rozbudziło jej ciekawość twórczą, daje jej ogrom radości i satysfakcji, widać to w ekspresyjnych obrazach przenoszących nas w świat emocji swoją tematyką i formą.

Tekst: Joanna Kitkowska
Zdjęcia: GOK Dywity
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)