Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Podziel się:

Podziel się:

DOBRY POCELLĄTEK WIOSNY

Wiosna w tym roku przyszła wcześniej, bo już 1 marca 2020r., kiedy to zainaugurowano jej nadejście koncertem pt. DOBRY POCELLĄTEK WIOSNY w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach.

Sala widowiskowa była pełna, bo wiele osób chciało muzycznie przywitać wiosnę z zespołem CELLOFUNY. Odbiorcy mogli usłyszeć utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej w wykonaniu młodych i zdolnych uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie.

Jednym z celów działalności zespołu „Cellofuny” jest szeroko rozumiana popularyzacja pięknego instrumentu, jakim jest wiolonczela, ale także doskonalenie u dzieci i młodzieży umiejętności wspólnego muzykowania. Przede wszystkim to świetna zabawa, integracja i uczta dla słuchaczy.

Zespół przygotował do koncertu Paweł Panasiuk, który uświetnił to wydarzenie swoimi wprowadzeniami. Paweł Panasiuk to wybitny wiolonczelista, który współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami na świecie, a od 2010 roku jest wiolonczelistą Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej. Prowadzi aktywną działalność koncertową, a także dydaktyczną w tym w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dywitach.

Dla tych, którzy byli na koncercie to była wyjątkowa uczta muzyczna. Ci którzy nie byli mogą nadrobić zaległości jesienią na kolejnym koncercie wyjątkowej grupy wiolonczelowej CELLOFUNY. Do zobaczenia!

Angelika Stawisińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)