Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Muzyczna kawiarenka - Marek Majewski i Robert Kuśmierski

Muzyczna kawiarenka to nowa propozycja Gminnego Ośrodka Kultury i kolejne w ofercie GOKu spotkanie z muzyką. Kawiarenkę zainicjował koncert z okazji tegorocznego Dnia Kobiet. Przy, jak to się mawia, „kawie i ciastku” uczestnicy mogli podziwiać na scenie dwóch wybitnych artystów…

Marka Majewskiego nie trzeba było przedstawiać publiczności, bo to znany autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk oraz felietonista. Scenarzysta i reżyser, a także konferansjer programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Warszawiak „z krwi i kości”. Konstruuje piosenki, wiersze i fraszki zaangażowane z zacięciem satyrycznym. Prezentował swoje piosenki na przeglądzie SMAK (Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów) w Myśliborzu, któremu towarzyszyły warsztaty prowadzone przez wybitnych twórców. m. in. Jonasza Koftę i Agnieszkę Osiecką. Do Myśliborza jeździł jako uczestnik, potem jako były laureat, potem jako juror, wreszcie jako kierownik artystyczny.

Towarzyszący p. Majewskiemu Robert Kuśmierski to muzyk, akordeonista, solista, wirtuoz i sceniczny partner Jaromira Nohavicy. Akordeonem zaraził się od ojca, który również grał na tym instrumencie i już jako młody człowiek wiedział, że to będzie przyjaciel i towarzysz jego życia. Jeździ teraz po całym świecie i cieszy się muzyką. Uważa, że obecne akordeony koncertowe to takie małe przenośne orkiestry.

Muzyczna kawiarenka była spotkaniem, podczas którego, przez muzykę, Panowie opowiadali historie o Paniach. Można było zamknąć oczy i popłynąć w najdalsze zakątki swojej wyobraźni. Muzycy dali wyjątkowy koncert dla Pań, ale też na spotkaniu nie zabrakło Panów, bo wiadomo, każdy facet, ma w sobie coś z kobiety ;)

Angelika Stawisińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)