Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Podziel się:

Podziel się:

Kultura na Wynos - czy program lojalnościowy może dotyczyć kultury?

Na pewno znacie programy lojalnościowe sieci handlowych, stacji benzynowych i marketów, ale czy spotkaliście program lojalnościowy z zakresu Kultury? GOK w Dywitach w czasie pandemii przygotował nowy projekt „KULTURA NA WYNOS”, który jest rodzajem programu lojalnościowego składającego się z 12 wyzwań animacyjnych dla każdego, łączących różne dziedziny sztuki, czyli taniec, muzykę, plastykę w różnych ciekawych zadaniach.

Dwa razy w tygodniu na profilu Facebook GOK w Dywitach w wydarzeniu „KULTURA NA WYNOS” pojawiały się następujące wyzwania:

WYZWANIE 1
Stwórzmy razem układ choreograficzny!
Zadanie polegało na nagraniu krótkiego filmiku (5-10 s.) z wymyślonym przez siebie, ulubionym krokiem, figurą taneczną lub pozą. Następnie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach wykonali układ taneczny z zebranych kroków.

WYZWANIE 2
Udekoruj swoją przestrzeń!
W tym wyzwaniu zachęcaliśmy uczestników do wykonania dekoracji swojej przestrzeni, wykorzystując stare przedmioty, elementy ogrodzenia i świeże kwiaty.
WYZWANIE 3

Łowcy dźwięków!
Wyzwanie polegało na nagraniu za pomocą dyktafonu w telefonie dowolnego dźwięku np.: bzyczenie muchy, muczenie krowy, skrzypiąca furtka, czyjeś chrapanie itd. Pracownicy GOKu z otrzymanych dźwięków zmontowali ciekawy bit, który stał się swoistą muzyką.
WYZWANIE 4

Najdłuższa Girlanda!
Wyzwanie polegało na wykonaniu jak najdłuższej girlandy ze sznurka i dowolnych dodatków (papieru, bibuły, wstążek itp.)
Wyzwanie nr 5:

Napiszmy razem opowiadanie.
Wyzwanie polegało na wpisaniu tylko jednego zdania do ostatniego komentarza, jako kontynuację naszej historii, z której powstało wspólne opowiadanie.
Początek opowiadania brzmiał tak: „Wszystko zaczęło się dość niedawno, tu, u nas, na Warmii…”
Wyzwanie nr 6

Złote myśli
Uczestnicy w tym wyzwaniu dzielili się swoją „złotą myślą”, ulubionym cytatem lub myślą motywacyjną.
Wyzwanie nr 7

Kolaż zdjęć
To zadanie cieszyło się największym zainteresowaniem, bo dzieliliście się w nim tym, co Was cieszy z Waszego otoczenia.
Wyzwanie nr 8

Nowe życie staroci
Uczestnicy nadawali przedmiotom nowe życie – odnawiali, przerabiali, wykorzystywali różne elementy do stworzenia czegoś nowego.
Wyzwanie nr 9

Laurka na Dzień Matki
Dzień Matki to wyjątkowy dzień, kiedy każde dziecko dziękuje mamie. Najpiękniejszym prezentem dla każdej mamy jest laurka, do której wykonania zaprosiliśmy mieszkańców Gminy. Laurkę można było wykorzystać w dowolnej formie i technice. Nadesłane przez Was zdjęcia laurek zaprezentowaliśmy w formie specjalnej wystawy z okazji Dnia Matki, którą umieściliśmy w przestrzeni Dywit.
Sprawiliśmy, że poprzez wspólne działanie, ten dzień – święto wszystkich Mam, stał się jeszcze bardziej wyjątkowy
Wyzwanie nr 10

Body Percussion
Ciało ludzkie to doskonały instrument perkusyjny, więc w tym zadaniu zaprosiliśmy Was do klaskania w dłonie, klepania się w uda czy pstrykania palcami, o różnym natężeniu, barwie i dynamice.
W ten sposób powstały Wasze własne schematy rytmiczne.
Wyzwanie nr 11

Napisz z nami tekst piosenki.
Z nadesłanych krótkich tekstów powstała piosenka, którą pracownicy GOK zaśpiewali.

WYZWANIE 12
Własna inicjatywa kulturalna
Tu stworzyliśmy przestrzeń na Waszą własną inicjatywę, czyli dowolne zadanie z zakresu kultury.

Uczestnicy programu za swoją aktywność otrzymywali pieczątki, które mogli wymienić na odznaki i drobne upominki. Dziękujemy, że tak licznie włączyliście się w to działanie, bo w programie liczyła się dobra zabawa i wsparcie jakie sobie wzajemnie dawaliśmy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Oceń artykuł:

(0)